Dárek
Col. Tommy
13.10.06
John Romero, enfant terrible mezi herními vývojáři, dal komunitě hráčů Quaku zajímavý dárek k desátému výročí vydání této hry (vyšla 22. června 1996). Zveřejnil všechny oficiální mapy ve zdrojovém formátu pod licencí GPL. Již tedy nebude třeba nedokonalé dekompilace BSP souborů a všichni zájemci mohou zkoumat, jakým způsobem tvořili mapy staří mistři.

  Odpověď
Col. Tommy
8.09.06
Tým vývojářů modifikace Fortress Forever nezůstává pozadu za svými kolegy (či, chcete-li, konkurencí), pracujícími na Team Fortress 2, a rozsáhlou sbírku obrázků na svém webu doplnil téměř dvouminutovým trailerem nazvaným „Dustbowl Valley“. Volba tématu jistě není náhodná, neboť Dustbowl je pro nemálo hráčů TFC „mapou všech map“. Přepracovaná verze je pojata jako opuštěné městečko na Divokém Západě (založené roku 1834), které v nových dobách nalezlo nové uplatnění. V jeho ulicích se předvádějí postavy známé z renderů a konceptů, tentokrát ovšem v pohybu. Na odiv jsou vystaveny i novinky jako detekce míst, na kterých lze stavět Sentry Gun (pomocí zobrazování průhledného modelu SG v zorném poli Engineera), nebo identifikace vlastního Spye, přestrojeného za nepřítele (pomocí ikony nad hlavou). Autoři také nešetřili vtípky, ale nechci nikomu předem kazit radost z hledání, takže se zde podrobněji rozepisovat nebudu, jen napovím – hledejte madam de Fragovou ;-).

Trailer je k dispozici v rozlišeních 320×240, 400×300, 648×480 a 1024×768 na hlavní stránce webu Fortress Forever.

Dustbowl Valley


  Fortress Forever status
Trex
28.08.06
Minulý týden Valve oznámilo zpoždění HL2: Episode Two, takže dříve než v 1. čtvrtletí roku 2007 se TF2 nedočkáme. FF team však nezahálí a momentálně probíhá jakýsi „pre-beta“ test (info o jednom ze serverů zde). Je to jen otázka dní, než bude spuštěn oficiální betatest, který bohužel nebude veřejný, ale jen pro pár vyvolených. Podle slov autorů je zbytečné, aby jim hlášení o stejné chybě posílaly stovky lidí, když stejného výsledku dosáhnou s menší skupinkou testerů.


Sakra, proč já jim tak závidím? :-)

  TF2 trailer II.
Q3nUTp
25.08.06
Na Game Convention v Lipsku představilo Valve další trailer z TF2. Zatím je dostupný pouze přes YouTube. Brzo by měl být v Media sekci Steamu.

  10. narozeniny Team Fortress
Q3nUTp
24.08.06
Dnes uplynulo přesně 10 let od vydání Team Fortress, tehdy ještě modifikace pro Quake 1. Je to také přes 8 let (28. května 1998), co Valve oznámilo vývoj TF2. Po dalším zpoždění (počítá někdo, kolik jich už bylo?) je jasné, že Valve nevzdává svůj boj s Duke Nukem Forever a ocenění pro nejdelší vývoj hry si nehodlá nechat uniknout. Chlapci z Valve mají rozhodně smysl pro humor, protože jedna z „quotes“, které se zobrazují každý rok 24. srpna ve hře, mě vždy pobaví. Takže nezapomeňte: "TF II available soon!"

  TF2 trailer
Q3nUTp
20.07.06
Trochu doplním newsku od Col. Tommyho – dnes byl uvolněn trailer k TF2. Jde v podstatě jen o představení všech devíti povolání, která jste již viděli na dříve zveřejněném obrázku. Trailer (29 MB) můžete stáhnout zde.

  Zmrtvýchvstání?
Col. Tommy
13.07.06
Ačkoliv nemám ve zvyku přejímat každou „zaručenou“ zprávičku o Team Fortress 2, dnes udělám vyjímku. Gabe Newell, vrchní ředitel VALVe, oznámil, že připravovaný stand-alone datadisk Half-Lifu 2, nazvaný s ohromnou invencí „Episode 2“, doprovodí na pouti světem i všemi očekávaná a mnohými zatracovaná Team Fortress 2. Byl zveřejněn i jeden obrázek s postavami:

Postavy z TF2


Nebudu zapírat, že výtvarné pojetí Fortress Forever je mi mnohem bližší. Design postav je vcelku výstižně označován za design à la Pixar. Již se nemohu dočkat herního módu „Hledá se Nemo“. :-)

Podle všeho se vývojáři rozhodli opustit dříve prezentované koncepty (odkaz pro připomenutí) a místo revolučního posunu k realismu se přiklonili spíše k evoluci v intencích původní Team Fortress. Patně si spočítali, že během let „usilovného vývoje“ došlo k přesycení trhu s realistickými akčními hrami a realistickými modifikacemi a že mnoho jejich avizovaných novinek bylo více či méně úspěšně použito konkurencí (namátkou třeba funkce velitele v Natural Selection či vyklánění za roh v Deus Ex i jinde). V každém případě ale bude zajímavé sledovat, zda žák překoná mistra, tj. zda bude úspěšnější Fortress Forever nebo Team Fortress 2, a zda se nakonec VALVe neuchýlí ke krokům proti Fortress Forever. Sice zatím proti žádnému TF klonu nezasáhli, ale vidina vyššího zisku dokáže leccos.

A příští týden se dozvíme, že co nevidět vyjde i Duke Nukem Forever…

  ECTFC 7
Col. Tommy
27.09.05
Australský server ozfortress uvolnil ke stažení video s výběrem zajímavých okamžiků ze sedmé sezóny European Championship Of Team Fortress Classic (ECTFC). Soubor o velikosti 221.77 MB stahujte odsud.

  WON shutdown
Col. Tommy
31.07.04
O dnešní půlnoci oficiálně ukončí provoz autentifikační systém WON a všichni hráči Half-Lifu budou muset přejít na Steam, pokud budou i nadále chtít hrát deathmatch nebo své oblíbené modifikace přes Internet.

R.I.P. WON

  Agatha down
rADOn
27.05.04
Agatha má dost vážnou technickou závadu a bude pravděpodbně delší dobu nedostupná.